Exhibitor Medium Awards
Angell, Dave Jewelry; Photography
Bigler, Lonny Wood
Bjork, Monica Soap
Boehmke, Patty Sewing; Embroidery
Carlson, Linda Glass
Cartrette, John Painting/Drawing
Cavadini, Angela Glass; Jewelry
Christensen, Sharon Painting/Drawing
Cieminski, Theresa Henna; Temporary Tattoos  2017 Gold Artist Award
Clements, Ryan Painting/Drawing
Collins, Karla Resale: Norwex
Cook, Jasen Homemade BBQ Sauce and Seasoning
Crow, Virginia Folk Art
Dailey, Sid Fiber; Mixed Media; Cards  2017 Student Crafter Award
Deetz, Judy Jewelry
Dienger, Kristin Cement  2016 Crafter Best of Show Award
Dorf, Judith Jewelry
Eckles, Jan Jewelry
Elsoffer, Debbie Resale: Usborne Books & More
Forsyth, Gregory Sculpture; Wood  2016 Best Booth Display Award
Fries, Susan Photography
Galster, Bill
Ganz, Joyce Fiber
Garren, Lake Jewelry  2015 Best of Show
Gehrke, Dawn Jewelry; Wood; Cement; Soaps
Gierok, George Sculpture; Wood  2017 Best of Show Artist Award
Glenzinski, Alice Wood
Griffiths, John Wood
Guenther, Jan Fiber; Printmaking; Wood
Hager, Judy Fiber; Wood
Haug, Cheri Painting/Drawing
Hazelton, Sheila Painting/Drawing
Hei, Rebecca Fiber; Jewelry
Heiden, Darryl & Delores Jewelry
Helgerson, Connie Painting/Drawing
Huber, John Blacksmith
Humpal, Maxine Fiber; Wool; Mixed Media
Jiracek, Larry Wood
Johnson, Carrie Resale: Young Living Essential Oils
Knudson, Stacy Jewelry; Wood
Knutson, Alvin Glass; Wood
Kook, Molli Glass
Kruschke, Robert Photography
Laufenberg, Tim Jewelry; Metal; Wood
Lisowski, Carmen Glass; Painting/Drawing
Loper, Linda Jewelry; Fiber; Painting/Drawing
Mack, Karen Wine Jelly
Marshall, Paul Metal
Maslowski, Michelle Ceramic  2017 Silver Artist Award
McAllen, Julie Painting/Drawing
McPherson, Elizabeth Fiber; Mixed Media
Miller, Duane Painting;Drawing; Photography
Miller, Kay Fiber
Neuzil, Mary Ann Metal
Neville, Britt Jewelry
Newquist, Marcia Jewelry
Onsrud, Bob & Jackie Wood
Parsons, Steve & Deborah Jewelry; Fiber; Mixed Media; Wearable Art
Pederson, Melanie Metal
Pelowski, Connie Glass; Metal
Pronschinske, Celeste Fiber; Painting/Drawing
Pronschinske, Jerry Wood
Ptacek, Sue Jewelry; Glass; Wood; Fiber
Rasmussen, Melody Up Cycling
Richley, Tania Photography
Riechel, Robert Painting/Drawing  2017 Best Booth Display Award
Rippley, Ella Ceramic  2013 Student Award
Rodgers, Connie Jewelry
Rops, Paul Wood
Rumpel, Ron Painting/Drawing
Sampson, Susan Metal; Painting/Drawing; Wood
Schaefer, Debbie Encaustic Photos/T-Shirts
Schaefer-Miles, Wendy & Miles, Kevin Painting/Drawing  2014 Chairman’s Award
Schuh, Ann & Stafford, Kathryn Fiber; Wearable Crafts; Home Accessories  2017 Best of Show Crafter Award
Sendelbach, Eloise Jewelry; Mixed Media
Severson, Peggy & Gary Copper; Stone
Singer, Mary Painting/Drawing
Statz, Marilyn Palm Readings, Aromatherapy; Herbal Remedies; Reflexology
Streeter, Becky Mixed Media; Painting/Drawing  2016 Artist Platinum Award
Tanke, Nancy Jewelry
Tanko, Albert Mixed Media  2017 Platinum Artist Award
Torres-Mishler, Elizabeth Pet Products
VanAcker, Rebecca Painting/Drawing  2016 Artist Best of Show Award
Vang, Chai Lo Mixed Media
Vaughter, Kim Mixed Media; Painting/Drawing
Warner, Tracy Mixed Media; Wood  2017 Best Booth Display Award
Watton, Nathan Wood
Webb, Jeanine Mixed Media; Painting/Drawing; Wood
Wieczorek, Sherry Mixed Media
Wuttke, Patty Jewelry